Пројекти

Одржано предавање др Ивице Тодоровића на тему „Етнолошко-генетска истраживања становништва општине Пријепоље на примеру српске и бошњачке популације“

У току је реализација пројекта Музеја у Пријепољу под називом „Религијско мишљење и праксе становништва Пријепоља и околине“ који финансира Министарство културе и информисања Републике Србије, а у коме учествују др Александра Павићевић и др Ивица Тодоровић, научни саветници у Етнографском институту САНУ.

У оквиру овог пројекта, у Музеју у Пријепољу је 9. и 10. новембра приређено предавање др Ивице Тодоровића на тему „Етнолошко-генетска истраживања становништва општине Пријепоље на примеру српске и бошњачке популације.“

Предавање је одржано пред испитаницима којима су саопштени резултати њихових хаплогрупа.