Пројекти

Успешно завршена​ реализација пројекта „Религијско мишљење и религијске праксе становништва Пријепоља и околине“

Музеј у Пријепољу завршио је​ реализацију двогодишњег пројекта „Религијско мишљење и религијске праксе становништва Пријепоља и околине“.​

Пројекат је подразумевао опсежна теренска истраживања на више локација пријепољске општине, која су спроводили др Алексндра Павићевић, др Ивица Тодоровић, научни саветници у Етнографском институту САНУ и етнолог Музеја у Пријепољу Мирослава Љиља Љујић. Од више саговорника прикупљена је обимна грађа о религиозности у оквиру свакодневног и обичајног живота, вредносног система и колективних идентитета​ овог поднебља.

Резултати истраживања биће публиковани наредне године и биће доступни јавности.

Пројекат је у потпуности финансирало Министарство културе Републике Србије.

Изражавамо захвалност свим суграђанима који су својим учешћем допринели успешном спровођењу​ овог истраживања.